Expomed Eurasia 19-21 Mart’ta kapılarını sağlık profesyonellerine açacak

Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Expomed Eurasia medikal sektörünü bir araya getirecek.

Reed Tüyap Fuarcılık A.Ş. tarafından medikal sektörün tüm paydaşlarını bir araya getirmek için yola çıkan Avrasya’nın ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu olan Expomed Eurasia Fuarı, 19-21 Mart 2020 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 27. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Medikal cihaz, ekipman ve teknolojilerin sergilendiği, medikal trendlerin ve bilimsel etkinliklerin takip edildiği Avrasya’nın lider fuarı Expomed; 3 gün boyunca sağlık sektöründeki en yeni teknolojilerin, Ar-Ge ve inovasyon harikası ürünlerin sergileneceği bir platform olarak göze çarpıyor. Ortopedi ve Sarf Malzemeleri, Elektro Medikal Ekipman ve Medikal ve Laboratuvar Teknolojileri ile Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi ürün grubuna göre ayrılan salonlarda ziyaretçilerini bekleyen fuar; yerli ve yabancı sektör profesyonellerini bir araya getirme hedefiyle gerçekleştiriliyor.

Expomed İnovasyon Sohbetleri’ne ev sahipliği yapıyor

Sunuculuğunu Sağlık İletişimcisi Serap Öcal’ın üstlendiği İnovasyon Sohbetleri, fuar boyunca belirlenen saat aralıklarında fuar katılımcılarıyla buluşacak. Alanında uzman birbirinden değerli bilim insanları, hastane yöneticileri ve hekimlerin olacağı bu alanda “Sağlığı Dönüştüren Teknolojiler, Sağlıkta Yapay Zeka, Biyoteknoloji, Sağlık Hizmetlerinde Dijitalleşme, Akıllı Gıdalar ve Uzaktan tedavi konuları paneller de derinlemesine ele alınacak. Ürünlerini özel bir alanda profesyonellere ulaştırmak isteyen firmalara ve start-up fikirlere özel fırsatlar sunacak İnovasyon Alanı katılımcılarını bekliyor. Expomed Fuarı’nda yer alacak İnovasyon Alanı, Tıbbi Cihaz Üreticileri ve Tedarikçileri Derneği (MASSİAD) ve İstanbul Sağlık Endüstrisi Kümelenmesi (İSEK) destekleri ile organize edilmekte. Hızlı büyüme için tasarımlanmış, teknolojiyi sunan ve kullanan, geniş kitlelere hitap eden ve sunduğu hizmeti kullanıcıya ulaştıran, ihtiyaç gideren, yeri geldiğinde ihtiyaç haline dönüştüren, sürekliliğe sahip ve gelişmeye ve geliştirmeye müsait girişimci fikirler Expomed “İnovasyon Alanı”nda fuar ziyaretçileri ile buluşacak. Bu alanda ayrıca sektörle ilgili interaktif sunumlar, B2B görüşmelerin yapılabileceği alanlar, uzman yönlendirme etkinlikleri de organize edilmekte.

OTC Alanı

Expomed, OTC sektörünün tüm yeniliklerini 80’in üzerinde ülkeden gelen ziyaretçilerle buluşturarak pazarın ihracat ağını genişletmeyi hedefliyor. Expomed Fuarı kapsamında Salon 6 ve 7 fuayede yer alacak OTC Alanı ile vitaminlerden sağlıklı yaşam ve diyet ürünlerine kadar geniş bir ürün yelpazesini fuar ziyaretçileriyle buluşturacak. Orta Doğu, Balkanlar ve Afrika başta olmak üzere büyüyen yeni pazarlardan Expomed’e gelen OTC ürünler ile ilgili distribütörler, toptancılar, eczacılar, Ar-Ge uzmanları ve bilim insanları bu alanda katılımcılar ile ikili görüşme gerçekleştirecek. Bu yıl yüzden fazla ülkeden 7000’in üzerinde çevre ülke bakanlıklarından katılım bekleniyor. Irak’ın hastanelerinin satınalmasını yapan Kamedia genel müdürü ve beraberindeki heyet ikili görüşmeler için geliyor. Expomed Eurasia’ya bu yıl 30 binin üzerinde bir katılım bekleniyor.